O súčasnej dobe môžeme bez preháňania skonštatovať, že je náročná. Mnohí z nás čelia neľahkým dennodenným výzvam či stresu, vyplývajúcom z práce, vzťahov či iných ťažkostí. My však nebudeme opisovať, aké je to ťažké, ale prinášame vám rady a tipy, ako si s tým poradiť. Nikoho predsa nezaujímajú negatívne myšlienky a ´opúšťania sa´, vždy je totiž lepšie problémom čeliť a hľadať možnosti, ako ich vyriešiť. Poďme sa teda pozrieť na to, ako čeliť stresu, výzvam či dokonca depresii, do ktorej môže dlhodobý stres ľahko prerásť.
Nájdite si v každom dni niečo pekné
Ako už odznelo, pri dlhodobom strese či ťažkostiach pri zvládaní dennodenných problémov či povinností, to zväčša nekončí. Takýto cyklus negatívnych javov zväčša končí pri depresii, a to už naozaj nie je žiadna sranda. V súčasnosti sa o mentálnom zdraví hovorí predsa len viac než v minulosti, no stále nie tak dostatočne, ako by sa malo.
Treba si uvedomiť, že starostlivosť o dušu a našu mentálnu pohodu je rovnako veľmi dôležitá a nemali by sme ju zanedbávať. Preto si skúste nájsť v každom dni niečo pekné. Ak vás aj čaká ťažký deň v práci, skúste si pred ňou alebo po nej naplánovať aktivitu, na ktorú sa budete tešiť. Môže to byť čokoľvek – cvičenie, prechádzka, stretnutie s kamarátmi, dobrá kniha či varenie.
Strava je základ
Strava má vplyv na všetko, čo sa s naším telom deje, vrátane toho, čo sa odohráva v našej hlave. Nebudeme vám teraz dávať žiadne recepty na ´osvedčené´ diéty, o tom to nie je. Skôr je to o získaní správnych stravovacích návykov tak, aby ste mali energiu, nehladovali ste, a zároveň ste sa neprejedali. Samozrejme, je to úzko prepojené aj s pravidelnou pohybovou aktivitou.
Bežnou súčasťou stravy sú aj doplnky výživy, ako napríklad lipozomálne vitamíny. Tieto vitamíny sú výnimočné tým, že sú obalené do miniatúrnych čiastočiek tuku, telu prirodzených lipozómov z lecitínu. Vďaka tomu sú oveľa lepšie vstrebateľné, telo z nich teda získa viac. Konzumáciu výživových doplnkov vždy vopred konzultujte so svojím lekárom.
Majte základ sami v sebe
Ťažkosti pri zvládaní stresu či výziev, a následné upadanie do depresie, bývajú spôsobené aj tým, že sa nechávame vykoľajiť tým, čo sa okolo nás deje. Treba si uvedomiť, že ak nám niečo v práci nevyjde úplne podľa predstáv, stále to nie je koniec sveta.
Majte teda pevný základ v sami sebe a aj pri zlyhaní si uvedomte, akú máte svoju vlastnú hodnotu. Dobre spite, oddychujte, aj tým nedáte šancu negatívnym myšlienkam či depresii. Ak vás trápi nekvalitný spánok či celkovo vypätie, znovu môže prospieť doplnok výživy, konkrétne lipozomálny antistres komplex, čiže extrakt zo šafranu a Ashwagandy. Aj v tomto prípade konzumáciu tohto doplnku výživy konzultujte so svojím lekárom.
Zdroj obrázka: Rawpixel.com / Shutterstock.com