NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Veci, ktoré nájdete bežne doma a môžete ich využiť na cvičenie

Január sa blíži ku koncu. Ešte stále sa držíte svojho novoročného predsavzatia a snažíte sa hýbať? Niektorí ľudia majú pevnú vôľu a motivácia im vie vydržať skutočne veľmi dlho. Ak však patríte do druhej skupiny ľudí, ktorá sa musí veľmi premáhať, aby našla motiváciu, dnešný článok je pre obe skupiny. Nechce sa vám ísť von či do posilňovne? Zacvičte si doma.

Prvé dva týždne v januári ste chodili pravidelne behávať a párkrát ste zavítali aj do posilňovne vo vašom meste? Ešte stále tieto aktivity robíte či vás pomaly prechádza chuť na cvičenie a už teraz opäť čakáte na nový rok? Nevzdávajte sa a zacvičte si v pohodlí domova!

Prečo doma?

K cvičeniu doma sa nemusíte toľko prekonávať. Cvičíte v známom prostredí, nikto vás nevidí, nesúdi ako cvičíte a čo máte oblečené. Doma môžete cvičiť zadarmo a nemusíte si kúpiť žiadne špeciálne vybavenie. Dokonca vám k cvičeniu stačí stolička.

Ktorý nábytok môžete k domácemu cvičeniu využiť?

Ľubovoľná stolička

Ako sme už spomenuli, k cvičeniu vám skutočne stačia stoličky. Najlepšie sú obyčajné konferenčné alebo kancelárske stoličky, ktoré máte doma. So stoličkami viete robiť niekoľko základných cvikov na celé telo. Môžete ich napríklad využiť aj pri robení drepov. Stolička vám môže byť akousi pomôckou na to, aby ste vedeli ako dole máte ísť. Rovnako viete stoličku využiť na robenie tzv. „bulharských“ výpadov, kedy jednu nohu položíte na stoličku, druhú necháte na zemi a idete smerom dole – pokrčíte koleno nohy, ktorá stojí na zemi.

Obyčajné dvere

Vedeli ste, že využiť môžete aj klasické či posuvné dvere? Dvere využijete najviac pri preťahovaní stuhnutých svalov. Môžete si takto napríklad natiahnuť ruky a uvoľniť napätie medzi lopatkami. Dvere môžete využiť aj napríklad pri cvičení nôh. Výdrž v drepe patrí medzi neobľúbené, no účinné cviky. Oprite sa o dvere, spravte drep a ostaňte v ňom minimálne jednu minútu.

Zdroj obrázku: Andrey_Popov / Shutterstock.com

Podobné články
Iné články

Správnou výživou ku sexi krivkám

V dnešnom modernom svete je obdivovaná krása a zdravá postava stále viac dôležitá. Ak túžite po sexy krivkách a ideálnom tele, nie…
Iné články

Vitamín B12 a aká je jeho úloha?

Vitamín B12, známy tiež ako kobalamín, je esenciálny vitamín, ktorý hrá kľúčovú úlohu v našom tele. Okrem svojich rôznych funkcií, je aj…
Iné články

Prečo je oceľ často lepším riešením?

Vedeli ste, že z ocele môže byť vyrobená skladovacia hala, no rovnako aj administratívne priestory? To je len jeden z mnohých dôvodov,…