NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Ubúda vám energie? Ako prežiť zimu s obmedzeným množstvom denného svetla?

Svetlo má zásadný vplyv na našu pohodu. Nepotrebujú ho k svojmu životu len rastliny, ale sme na ňom závislí aj my ľudia. V zime sa však musíme s jeho nedostatkom vyrovnať, čo sa u mnohých a v „lepšom“ prípade podpisuje na depresii, únave, strese a frustrácii.

Z pohodlia na sedačke sa však moc neuživíme. Rovnako úzko prepojená so svetelnou expozíciou denného svetla je aj naša produktivita, duševná motivácia, bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci.

Ako sa potom pri obmedzenom pôsobení denného svetla počas jesene a zimy týmto negatívnym faktorom vyhnúť? Máme pre vás viac ako jedno riešenie.

S modernou a odolnou pergolou môžete na nedostatok denného svetla zabudnúť

Odolná a moderná pergola je druh tieniacej techniky do exteriéru, ktorá vás chráni nielen pred škodlivými UV lúčmi slnka, ale aj dažďom, vetrom a snehom. Aj počas sychravej jesene a zasneženej zimy si tak môžete „užívať“ pod prístreším a otočnými lamelami pergoly prísun denného svetla a zabudnúť na problémy so spánkom.

Práve typ a intenzita svetla majú významný vplyv na únavu a bdenie a tým aj na nastavenie spánkového režimu. Napríklad, ak ste unavení, výrazné zvýšenie úrovne osvetlenia môže spôsobiť, že sa vaše oči „prebudia“ alebo sa zlepší ich výkon. Pretrvávajúce alebo opakované zmeny intenzity svetla môžu spôsobiť v ľudskom organizme aj dlhodobé účinky, ktoré väčšinou nie sú telom vedome vnímateľné.

Napríklad pravidelné ranné prechádzky za denného svetla stabilizujú naše vnútorné hodiny. Rovnako príjemne nám však môže prospieť aj pár minút pod pergolou, ktorá bola za účelom meditácie a relaxu pod holým nebom vyrobená a vybavená tými najlepšími vlastnosťami.

S markízou o zábave na čerstvom vzduchu nemusíte len snívať

Jeseň a zima sa pre charakter svojho počasia pre nás stáva obdobím, v ktorom o zábave na čerstvom vzduchu často môžeme len snívať. Avšak, práve vďaka pergole alebo ešte lepšie – komfortnej markíze je možné tieto nesplnené sny veľmi rýchlo a ľahko premeniť na realitu.

Markíza je vďaka upevneniu na nehnuteľnosť vždy po ruke a pripravená vytvoriť na zábavu na čerstvom vzduchu ideálne podmienky bez ohľadu na to, aké počasie aktuálne máme. Príjemným bonusom bude nielen svetlo, ale aj vzduch, ktorý vytvára pre naše telo potrebný základ zdravia.

Veď nie jedna zverejnená štatistika potvrdila, že už 30 minút denne na svetle a čerstvom vzduchu posilňuje našu imunitu.  Najmä teraz v zime sa preto oplatí pravidelne opúšťať vykúrený interiér, aby ste ochránili sliznice a oči pred vysušením a vyhli sa tak prechladnutiu.

Aj keď chladný, ale čerstvý  vzduch rozprúdi krvný obeh a posilní obranyschopnosť organizmu. Aj týmto spôsobom je preto jednoduché chrániť sa pred vírusmi a baktériami, pričom si zároveň užívate pod pergolou alebo markízou príjemný relax v blízkosti domu a bez obmedzení.

Zdroj obrázkov:

  1. Pheelings media/Shutterstock.com
  2. Ratchat/Shutterstock.com
Podobné články
Iné články

Ako na jednoduché vypratanie bytu či prevážanie nábytku

Prečo si neuľahčiť život, keď je to pritom vo svojej podstate úplne jednoduché a priamočiare? Hovoríme o rekonštrukciách či vypratávaní bytov, prípadne…
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…