NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Šport

Situácia v Bratislava Capitals po tragických úmrtiach

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals prežíva ťažké chvíle. Vedenie klubu sa preto rozhodlo požiadať medzinárodnú ICE Hockey League o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. 

Capitals sa však zo súťaže neodhlasujú úplne a v ďalšej sezóne by v nej chceli pokračovať.

Hokejový klub čelí neľahkým tragickým správam o smrti dvoch svojich členov. 

Po tom ako skolaboval priamo na ľade rakúskeho Dornbirnu útočník Boris Sádecký, bol vo vážnom stave a napokon sa ho nepodarilo zachrániť a zlyhalo mu srdce v nemocnici vo veku 24 rokov. 

Iba dva dni potom zomrel aj viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší po tom ako si siahol na život.

Tréner hokejistov Bratislava Capitals Peter Draisaitl stopercentne stojí za rozhodnutím klubu a momentálne nevidí iné riešenie tejto situácie.

„Mám zmiešané pocity. Vzhľadom na okolnosti je však prerušenie sezóny jediné správne rozhodnutie, za ktorým stopercentne stojím a mám k nemu veľký rešpekt, rovnako ako k manažovaniu tejto situácie,” povedal po tréningu Peter Draisaitl. 

ČO  BUDE ĎALEJ S HRÁČMI?

“Nateraz našim hráčom ďakujeme za ich doterajšie úsilie a ich hokejové srdcia, ktoré nechávali na ľade pri každom jednom zápase. Veríme, že fanúšikovia pochopia toto rozhodnutie a podporia nás v tomto neľahkom období,” uvádza stanovisko vedenia iClinic Bratislava Capitals.

Prostredníctvom Instagramového profilu iClinic Bratislava Capitals môžete sledovať reakcie a vyjadrenia jednotlivých hráčov ako aj ich presuny do iných tímov. Momentálne prebiehajú aj tréningy naďalej.

REAKCIA IHL NA PRERUŠENIE SEZÓN

Capitals vstúpili do IHL na sezónu 2020/2021. Obsadili 7. miesto v základnej časti a prebojovali sa aj do play off. V play off podľahli vo štvrťfinále neskoršiemu vicemajstrovi Bolzanu 1:4 na zápasy.

V prebiehajúcej sezóne odohrali 14 zápasov, v ktorých nazbierali 20 bodov a priebežne obsadili 10. priečku zo štrnástich účastníkov súťaže

Vedenie ICE Hockey League nemysleli, že budú musieť riešiť prerušenie sezóny mužstva, preto museli zvolať špeciálnu komisiu a rokovať o ďalšom postupe.

 V utorok schválili žiadosť hokejového klubu Bratislava Capitals o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. Podľa rozhodnutia  nebudú už figurovať v tabuľke a poradie v nej sa bude odteraz počítať na základe bodového priemeru. Doterajšie výsledky bratislavského tímu zostanú v platnosti. 

„Po dlhej a detailnej diskusii našťastie špeciálna komisia dospela k jednohlasnému rozhodnutiu. Vďaka nemu kluby neprídu o žiadne body, ktoré si vybojovali férovou športovou cestou. Z nášho pohľadu ide o najspravodlivejšie rozhodnutie pre všetkých hráčov a pre všetky tímy, aj keď nie je najjednoduchšie. Systém bodového priemeru nám zároveň umožňuje flexibilne a pohotovo reagovať na akékoľvek prípadné rušenia zápasov z dôvodu pandémie,“ povedal riaditeľ ligy Jochen Pildner-Steinburg na oficiálnom webe IHL.

Podobné články
Šport

V meste aj na dedine: tieto zimné športy sú najlepšie pre vaše zdravie, kondíciu aj postavu

Sneh, mráz, chlad a mnoho krát aj vietor a ďalšie nástrahy počasia. Zima je na prvý pohľad presne to obdobie v roku, kedy treba byť…
Šport

Ako korona ovplyvnila hokej?

Nový koronavírus zmenil nielen naše pracovné a spoločenské životy, ale aj svet športu a zábavy. Všetky aktívne športové ligy pozastavili svoje sezóny a nikto si nie je celkom istý, čo môže po ich návrate očakávať. Najmä NHL je v ťažkej situácii, pretože liga bola pripravená na vstup do záverečnej časti základnej časti s mnohými divíziami a miestami na divoké karty. Liga prerušila hru 12. marca a 4 hráči (alebo viac v tomto bode) boli odvtedy pozitívne testovaní na koronavírus, pričom tento počet sa môže ešte zvýšiť.
Šport

Ako korona ovplyvnila futbal?

Ak ste v poslednej dobe sledovali futbalový zápas naživo, pravdepodobne ste tak urobili z pohodlia svojej pohovky – rovnako ako zvyšok davu. Dokonca aj slovo „dav“ vyvoláva zimomriavky po pandémii COVID-19 a bude trvať ešte pomerne dlho, kým sa fanúšikovia vrátia na štadióny v plnom počte. Toto nie je jediná vec, ako Covid ovplyvnil futbal.