NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Šport

Situácia v Bratislava Capitals po tragických úmrtiach

Slovenský hokejový klub iClinic Bratislava Capitals prežíva ťažké chvíle. Vedenie klubu sa preto rozhodlo požiadať medzinárodnú ICE Hockey League o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. 

Capitals sa však zo súťaže neodhlasujú úplne a v ďalšej sezóne by v nej chceli pokračovať.

Hokejový klub čelí neľahkým tragickým správam o smrti dvoch svojich členov. 

Po tom ako skolaboval priamo na ľade rakúskeho Dornbirnu útočník Boris Sádecký, bol vo vážnom stave a napokon sa ho nepodarilo zachrániť a zlyhalo mu srdce v nemocnici vo veku 24 rokov. 

Iba dva dni potom zomrel aj viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek mladší po tom ako si siahol na život.

Tréner hokejistov Bratislava Capitals Peter Draisaitl stopercentne stojí za rozhodnutím klubu a momentálne nevidí iné riešenie tejto situácie.

„Mám zmiešané pocity. Vzhľadom na okolnosti je však prerušenie sezóny jediné správne rozhodnutie, za ktorým stopercentne stojím a mám k nemu veľký rešpekt, rovnako ako k manažovaniu tejto situácie,” povedal po tréningu Peter Draisaitl. 

ČO  BUDE ĎALEJ S HRÁČMI?

“Nateraz našim hráčom ďakujeme za ich doterajšie úsilie a ich hokejové srdcia, ktoré nechávali na ľade pri každom jednom zápase. Veríme, že fanúšikovia pochopia toto rozhodnutie a podporia nás v tomto neľahkom období,” uvádza stanovisko vedenia iClinic Bratislava Capitals.

Prostredníctvom Instagramového profilu iClinic Bratislava Capitals môžete sledovať reakcie a vyjadrenia jednotlivých hráčov ako aj ich presuny do iných tímov. Momentálne prebiehajú aj tréningy naďalej.

REAKCIA IHL NA PRERUŠENIE SEZÓN

Capitals vstúpili do IHL na sezónu 2020/2021. Obsadili 7. miesto v základnej časti a prebojovali sa aj do play off. V play off podľahli vo štvrťfinále neskoršiemu vicemajstrovi Bolzanu 1:4 na zápasy.

V prebiehajúcej sezóne odohrali 14 zápasov, v ktorých nazbierali 20 bodov a priebežne obsadili 10. priečku zo štrnástich účastníkov súťaže

Vedenie ICE Hockey League nemysleli, že budú musieť riešiť prerušenie sezóny mužstva, preto museli zvolať špeciálnu komisiu a rokovať o ďalšom postupe.

 V utorok schválili žiadosť hokejového klubu Bratislava Capitals o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. Podľa rozhodnutia  nebudú už figurovať v tabuľke a poradie v nej sa bude odteraz počítať na základe bodového priemeru. Doterajšie výsledky bratislavského tímu zostanú v platnosti. 

„Po dlhej a detailnej diskusii našťastie špeciálna komisia dospela k jednohlasnému rozhodnutiu. Vďaka nemu kluby neprídu o žiadne body, ktoré si vybojovali férovou športovou cestou. Z nášho pohľadu ide o najspravodlivejšie rozhodnutie pre všetkých hráčov a pre všetky tímy, aj keď nie je najjednoduchšie. Systém bodového priemeru nám zároveň umožňuje flexibilne a pohotovo reagovať na akékoľvek prípadné rušenia zápasov z dôvodu pandémie,“ povedal riaditeľ ligy Jochen Pildner-Steinburg na oficiálnom webe IHL.

Podobné články
Šport

Pravidelné behanie zlepšuje fyzickú aj psychickú pohodu

Zdravý beh je dôležitou súčasťou udržiavania dobrej fyzičky a aktívneho životného štýlu. Pomáha nielen zlepšovať kardiovaskulárnu kondíciu, ale aj posilňovať svaly a…
Šport

Plánujete 100km na bicykli? Nezabudnite na tieto dôležité tipy

Bicyklovanie je skvelým spôsobom, ako stráviť voľný čas, zlepšiť kondíciu a objaviť krásy prírody. Ak ste sa rozhodli pre svoju cyklistickú výzvu…
Šport

V akej športovej obuvi odštartovať jarnú sezónu?

Cvičiť sa dá za každého počasia, ale nie pri akejkoľvek výbave. Športovaním zlepšujeme celkovú kondíciu tela, takže ide o investíciu do vlastného zdravia….