NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Chystáte sa na dovolenku autom? Nezabudnite na vhodné náradie

Chystáte sa na letnú dovolenku na vašom aute? Aby ste predišli možným nepríjemnostiam, vybavte sa správnym náradím. Možno tak predídete návštevám servisov či dokonca nebezpečnej nehode.

Slováci aj v dnešnej dobe radi cestujú v lete na dovolenky prostredníctvom vlastných automobilov. Pre mnohých ide o relax a možnosť spoznať zaujímavé cestné úseky aj za našimi hranicami. Keďže sa tieto dobrodružstvá odohrávajú stovky či dokonca tisíce kilometrov od vášho domova či garáže, musíte sa na tento presun dostatočne vybaviť.

Momentovým kľúčom proti nalomeným skrutkám

Autá disponujú mnohými skrutkami, ktoré sa práve pri dlhších trasách za dovolenkou môžu veľmi ľahko uvoľniť. Hovoríte si, že vám na to postačí obyčajný kľúč? Zarábate si na nepríjemné problémy. Skrutky v závitovom otvore sa často ulomia. Preto vám do vašej výbavy odporúčame zaradiť aj momentový kľúč. Pomôže vám napríklad pri výmene kolesa, ale aj iných opravách. Môžete si vybrať z mechanických (analogických) alebo elektronických (digitálnych) prevedení. Jeho výhodou je fakt, že dokáže uťahovať skrutky presne podľa maximálneho uťahovacieho momentu, ktorý určí konštruktér. Tým pádom neprekročíte maximálnu pevnosť skrutky v ohybe.

Kde nájdem kvalitné náradie?

Kde si ale zakúpiť vhodné náradie do auta? Dnes máte možnosť preskúmať viacero e-shopov aj z pohodlia vášho domova. Zaujímavým priestorom v tomto smere je internetový obchod Vasenaradie.sk, kde nájdete všetko potrebné. Ak vám nevyhovuje osobný odber alebo sa termín dovolenky nezadržateľne blíži, môžete využiť aj dovoz tovaru domov.

Univerzálna gola sada

V aute by nemala chýbať ani kvalitná gola sada. Ide o praktickú sadu náradia, ktorá je uložená v kovovom kufríku alebo plastovom boxe. Nehrozí vám tak, že sa vám jeden z kľúčov či račňa v kufri stratí. Po ruke tak budete mať komplexného pomocníka na opravu veľkého spektra hroziacich porúch. Poukázať musíme na spomenutú račňu. Ide o špeciálne upravený kľúč, ktorý slúži na povoľovanie a uťahovanie skrutkových spojov alebo matíc. A to z času na čas ocení každý šofér.

Zdroj obrázku: Africa Studio / Stock.adobe.com

 

Podobné články
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…
Iné články

Antioxidanty: Molekuly chrániace naše zdravie

Antioxidanty sú pre naše telo nenahraditeľné látky, ktoré majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Na čo sú dobré a ako ich…