NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Šport

Ako korona ovplyvnila hokej?

Nový koronavírus zmenil nielen naše pracovné a spoločenské životy, ale aj svet športu a zábavy. Všetky aktívne športové ligy pozastavili svoje sezóny a nikto si nie je celkom istý, čo môže po ich návrate očakávať. Najmä NHL je v ťažkej situácii, pretože liga bola pripravená na vstup do záverečnej časti základnej časti s mnohými divíziami a miestami na divoké karty. Liga prerušila hru 12. marca a 4 hráči (alebo viac v tomto bode) boli odvtedy pozitívne testovaní na koronavírus, pričom tento počet sa môže ešte zvýšiť.

Pozrime sa na niektoré zmeny, ktoré už boli vykonané, ako aj na niektoré potenciálne úpravy, ktoré môžeme vidieť po návrate hokeja.

Hry boli pozastavené na neurčito

Ako už bolo spomenuté, všetky NHL a affiliate zápasy boli pozastavené na neurčito, pričom posledné zápasy skončili 11. marca 2020. V záujme verejného zdravia a bezpečnosti NHL plní nariadenia vlády a monitoruje situáciu počas jej priebehu. Aktuálne sa už zápasy hrajú so zvýšenými hygienickými podmienkami. 

Tímové stretnutia a tréningy boli v roku 2020 zrušené

Keďže riziko šírenia vírusu na ostatných je také veľké, zrušili sa aj tímové stretnutia a tréningy. Fanúšikovia nemusia vždy premýšľať o tom, aký vplyv by to mohlo mať na sezónu, ale mohlo by to viesť k posunutiu zápasov ďalej, keďže hráči možno budú musieť pred návratom prejsť extra prípravou. Aktuálne je všetko viac menej v normále. 

Zmeny v NHL

Nastali zmeny v rozpise, a to ako v riadnom období, tak aj po sezónach, a arény môžu uzákoniť nové pravidlá. Pravidelné zápasy sezóny momentálne pokračujú podľa plánu, no v roku 2020 mali posun 45 dní. Finále Stanleyho pohára sa tak uskutočnilo koncom leta. Zvyčajne sa pohár zdvíha koncom mája alebo začiatkom júna.

Hry hrané bez prítomnosti fanúšikov

Hráčom NHL stále hrozí, že dostanú COVID-19, najmä vzhľadom na blízkosť šatní a skutočnosť, že ide o fyzickú hru s množstvom medziľudských kontaktov. Vážna epidémia v celej lige by mohla viesť k zničujúcim dlhodobým problémom pre NHL a hráčov.

Tímy by v tejto situácii prišli o veľa príjmov, pretože predtým predané vstupenky by bolo potrebné vrátiť a arény by nezarábali na predaji jedla, nápojov a tovaru. Zážitok pre fanúšikov by sa tiež výrazne znížil. Sledovanie hier v televízii nie je to isté, ako ich vidieť osobne.

Bez ohľadu na to, čo sa stane, predstavitelia NHL zostávajú optimistickí, že sezóna bude dokončená. Bohužiaľ, všetko bude závisieť od toho, čo sa stane so situáciou COVID-19. Zostávajú však optimistickí, keďže všetci spoločne bojujeme proti tejto pandémii.

Podobné články
Šport

Telo potrebuje palivo! 10 najlepších potravín pre športovcov

Ak na svojej fyzickej forme tvrdo pracujete, isto viete, že je výsledkom mnohých premenných. Nestačí iba cvičiť, ak máte denne na stole…
Šport

V meste aj na dedine: tieto zimné športy sú najlepšie pre vaše zdravie, kondíciu aj postavu

Sneh, mráz, chlad a mnoho krát aj vietor a ďalšie nástrahy počasia. Zima je na prvý pohľad presne to obdobie v roku, kedy treba byť…
Šport

Ako korona ovplyvnila futbal?

Ak ste v poslednej dobe sledovali futbalový zápas naživo, pravdepodobne ste tak urobili z pohodlia svojej pohovky – rovnako ako zvyšok davu. Dokonca aj slovo „dav“ vyvoláva zimomriavky po pandémii COVID-19 a bude trvať ešte pomerne dlho, kým sa fanúšikovia vrátia na štadióny v plnom počte. Toto nie je jediná vec, ako Covid ovplyvnil futbal.