NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Šport

Ako korona ovplyvnila hokej?

Nový koronavírus zmenil nielen naše pracovné a spoločenské životy, ale aj svet športu a zábavy. Všetky aktívne športové ligy pozastavili svoje sezóny a nikto si nie je celkom istý, čo môže po ich návrate očakávať. Najmä NHL je v ťažkej situácii, pretože liga bola pripravená na vstup do záverečnej časti základnej časti s mnohými divíziami a miestami na divoké karty. Liga prerušila hru 12. marca a 4 hráči (alebo viac v tomto bode) boli odvtedy pozitívne testovaní na koronavírus, pričom tento počet sa môže ešte zvýšiť.

Pozrime sa na niektoré zmeny, ktoré už boli vykonané, ako aj na niektoré potenciálne úpravy, ktoré môžeme vidieť po návrate hokeja.

Hry boli pozastavené na neurčito

Ako už bolo spomenuté, všetky NHL a affiliate zápasy boli pozastavené na neurčito, pričom posledné zápasy skončili 11. marca 2020. V záujme verejného zdravia a bezpečnosti NHL plní nariadenia vlády a monitoruje situáciu počas jej priebehu. Aktuálne sa už zápasy hrajú so zvýšenými hygienickými podmienkami. 

Tímové stretnutia a tréningy boli v roku 2020 zrušené

Keďže riziko šírenia vírusu na ostatných je také veľké, zrušili sa aj tímové stretnutia a tréningy. Fanúšikovia nemusia vždy premýšľať o tom, aký vplyv by to mohlo mať na sezónu, ale mohlo by to viesť k posunutiu zápasov ďalej, keďže hráči možno budú musieť pred návratom prejsť extra prípravou. Aktuálne je všetko viac menej v normále. 

Zmeny v NHL

Nastali zmeny v rozpise, a to ako v riadnom období, tak aj po sezónach, a arény môžu uzákoniť nové pravidlá. Pravidelné zápasy sezóny momentálne pokračujú podľa plánu, no v roku 2020 mali posun 45 dní. Finále Stanleyho pohára sa tak uskutočnilo koncom leta. Zvyčajne sa pohár zdvíha koncom mája alebo začiatkom júna.

Hry hrané bez prítomnosti fanúšikov

Hráčom NHL stále hrozí, že dostanú COVID-19, najmä vzhľadom na blízkosť šatní a skutočnosť, že ide o fyzickú hru s množstvom medziľudských kontaktov. Vážna epidémia v celej lige by mohla viesť k zničujúcim dlhodobým problémom pre NHL a hráčov.

Tímy by v tejto situácii prišli o veľa príjmov, pretože predtým predané vstupenky by bolo potrebné vrátiť a arény by nezarábali na predaji jedla, nápojov a tovaru. Zážitok pre fanúšikov by sa tiež výrazne znížil. Sledovanie hier v televízii nie je to isté, ako ich vidieť osobne.

Bez ohľadu na to, čo sa stane, predstavitelia NHL zostávajú optimistickí, že sezóna bude dokončená. Bohužiaľ, všetko bude závisieť od toho, čo sa stane so situáciou COVID-19. Zostávajú však optimistickí, keďže všetci spoločne bojujeme proti tejto pandémii.

Podobné články
Šport

Všetko o histórii ľadového hokeja na Slovensku

Prevedieme vás dôležitými míľnikmi obľúbeného športu v našej krajine. Myslíte si, že viete o slovenskom hokeji všetko? Poďme to zistiť. Ľadový hokej,…
Šport

Pravidelné behanie zlepšuje fyzickú aj psychickú pohodu

Zdravý beh je dôležitou súčasťou udržiavania dobrej fyzičky a aktívneho životného štýlu. Pomáha nielen zlepšovať kardiovaskulárnu kondíciu, ale aj posilňovať svaly a…
Šport

Plánujete 100km na bicykli? Nezabudnite na tieto dôležité tipy

Bicyklovanie je skvelým spôsobom, ako stráviť voľný čas, zlepšiť kondíciu a objaviť krásy prírody. Ak ste sa rozhodli pre svoju cyklistickú výzvu…