NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

5 tipov, ako zabezpečiť, aby váš make-up vydržal celý deň (aj noc)

Nanášanie make-upu má svoje pravidlá, na ktoré by sa nemalo zabúdať. Inšpirujte sa našimi piatimi tipmi, vďaka ktorým docielite odolné líčenie, ktoré vydrží celý deň až do noci. 

1. Dôkladná skin rutina

Všetko začína pri dôkladnej každodennej starostlivosti o pleť, ktorú by ste nemali vynechávať ani ráno, ani večer. Len na udržiavanej pleti totiž vytvorí make-up vrstvu, ktorá nielen skvele vyzerá, ale aj dlho vydrží. A ako na to?

  1. Pleť odlíčte (ráno aj večer).
  2. Následne ju dočistite peniacím gélom a tonizujte.
  3. Po vyčistení aplikujte sé
  4. Dôkladne natrite olejom podľa typu vašej pleti.
  5. Nakoniec naneste hydratačný alebo vyživovací kré

2. Primer = správny podklad

Keď je vaša pleť čistá, je pripravená na ďalší krok, ktorý spočíva v použití správnej podkladovej bázy, respektíve primeru. Primer totiž zneviditelňuje póry, chráni pred nečistotami, zjednocuje tón pleti a zmatňuje ju. Na matnú pleť make-up lepšie priľahne, vďaka čomu vydrží o čosi dlhšie.

3. Kvalitný korektor

Korektor je skvelým pomocníkom pri finálnej retuši a na jeho výbere preto veľmi záleží. Ak si prajete, aby korektor na tvári vydržal celý deň na svojom mieste a nehromadil sa v záhyboch a vráskach, siahnite po tekutom s ľahkou konzistenciou. Po zaschnutí pevne zaujme svoju pozíciu a nepripustí vznik žiadnej nedokonalosti.

TIP: Ashley Gomila, vizážistka z Los Angeles s viac než 20-ročnou skúsenosťou z odboru, odporúča aplikovať korektor ešte pred primerom a hneď po ňom. Po tretíkrát ho nanáša na samotný make-up, čím docieli nielen skvelé krytie, ale aj predĺženú výdrž.

4. Fixačný púder

Celú nádheru by ste mali zafixovať púdrom, ideálne transparentným. Voľte sypký a k nemu si zaobstarajte kvalitnú labutienku. A ako púder správne naniesť? Labutienku posypte práškom, prstom zľahka rozprestrite po celom povrchu a potom jemne pritlačte na tvár a pomaly odrolujte. Pokožka s čerstvým nánosom krásy sa spevní a drží. Na záver ľahko zaprášte veľkým štetcom.

5. Sprej na záver

Keď dolíčite zvyšok tváre (oči, pery, líca atď.), vrhnite sa na záverečnú vrstvu, ktorá upevní tie predošlé podobne, ako lak na vlasy dokončený účes. So sprejom to však nepreháňajte, držte ho zhruba 15 cm od tváre a dvakrát, maximálne trikrát streknite. Fixačný sprej dodá vášmu looku nielen dlhotrvajúci svieži vzhľad, ale aj saténový lesk a budete vyzerať ako porcelánová bábika.

Foto: Unsplash.com

Podobné články
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…
Iné články

Antioxidanty: Molekuly chrániace naše zdravie

Antioxidanty sú pre naše telo nenahraditeľné látky, ktoré majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Na čo sú dobré a ako ich…