NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

4 výhody, ktorými si vás získajú nadzemné bazény

Aj vy obdivujete záhrady, ktoré zdobí bazén a snívate o tom, aké by to bolo mať taký len pre seba? Nadzemné bazény môžu tieto sny premeniť na realitu a spríjemniť letné horúčavy aj vám. Majú totiž mnoho výhod od toho, že si v nich môžete zlepšiť kondíciu, naučiť sa plávať či v súkromí si kedykoľvek zaplávať, no tieto nás zaujali najviac:

1.   Nízka obstarávacia cena

Oproti klasickým bazénom zapusteným do zeme sa nadzemné bazény dajú kúpiť už od niekoľko desiatok eur, čo je neporovnateľne nižšia investícia. Na výber máte nadzemné bazény samonosné z PVC s nafukovacou obručou, ktoré patria k najdostupnejším na trhu, prípadne rámové nadzemné bazény s kovovou konštrukciou, na ktorej je zavesená plachta, takisto cenovo veľmi dostupné a nenáročné na montáž.

Vybrať si môžete typ konštrukcie, tvar, výšku a veľkosť, ktoré najlepšie spĺňajú vaše požiadavky podľa toho, či sa bude v bazéne kúpať celá rodina, alebo bude bazén určený len pre deti.

2.   Nie sú potrebné žiadne terénne úpravy

Nadzemný bazén môžete umiestniť v podstate kamkoľvek na záhradu, potrebuje len rovinatý povrch a podložku pod bazén, na ktorú ho postavíte. Nečakajú vás žiadne nákladné a zdĺhavé výkopové práce, ktoré si vyžaduje zapustený bazén.

Obrovskou výhodou nadzemných bazénov je i to, že v prípade potreby ich môžete nasledujúcu sezónu umiestniť na úplne iné miesto, ak zistíte, že bazén by vám predsa len vyhovoval lepšie niekde inde, alebo sa rozhodnete, že bazén už viac nepotrebujete. Vyhnete sa tak trvalým úpravám v záhrade, ktoré si treba veľmi dobre premyslieť, lebo často sú už nevratné a prípadný návrat do pôvodného stavu by vás vyšiel poriadne draho.

3.   Jednoduchá údržba a sprevádzkovanie

Nadzemné bazény môžete veľmi rýchlo po nákupe začať používať, zložíte alebo nafúkate ich bez námahy a nevyžadujú si dlhý čas príprav. Plusom je aj to, že menšie nadzemné bazény nie sú náročné ani na výkonný filtračný systém, ktorý má vysokú spotrebu elektrickej energie. Ušetríte aj na bazénovej chémii, ktorá slúži na udržiavanie priezračnej a zdravotne nezávadnej vody v bazéne, budete jej potrebovať výrazne menej.

Ďalšou obrovskou výhodou nadzemných záhradných bazénov je to, že voda sa v nich ohreje omnoho rýchlejšie ako v zapustených bazénoch. Je to spôsobené najmä tým, že objem vody v nadzemných bazénoch býva nižší, ale súvisí to aj s izoláciou. Ak totiž nie je zapustený bazén dobre izolovaný, nejaký čas trvá, kým sa ohreje zem v jeho okolí a prestane ochladzovať vodu.

4.   Bezpečnosť

Ak máte malé deti, určite oceníte aj bezpečnostné výhody nadzemných bazénov v porovnaní s bazénmi uloženými do zeme. Samozrejme, ani v nadzemnom bazéne nemôžete malé deti nechať hrať sa bez dozoru, no predsa len, riziko, že spadnú pri hre v záhrade do bazéna, je oveľa nižšie. Okraj nadzemného bazéna siaha do výšky, čím znemožňuje dieťaťu dostať sa dnu do vody. Ak navyše nemáte pri nadzemnom bazéne umiestnené schodíky, po ktorých by sa deti mohli vyštverať dnu, toto riziko ešte o kúsok zmenšíte.

Zdroj obrázku: Senatorek / Shutterstock.com

 

Podobné články
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…
Iné články

Antioxidanty: Molekuly chrániace naše zdravie

Antioxidanty sú pre naše telo nenahraditeľné látky, ktoré majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Na čo sú dobré a ako ich…