NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Vizitka, ktorá urobí skvelý dojem. Máte takú?

Nosiť so sebou klasickú vizitku nie je na škodu ani dnes, keď už väčšina komunikácie prebieha prostredníctvom internetu. Papierové vizitky stále nepovedali posledné slovo a môžu vám pomôcť vyniknúť a prezentovať seba alebo vaše podnikanie v lepšom svetle. Prečo sa oplatí zaobstarať si perfektné vizitky a ako by mali vyzerať?

Vizitka ukáže, že ste vždy pripravený

Mať pri sebe vizitku nie je nikdy na škodu. Nikdy totiž neviete, kedy natrafíte na niekoho, kto ocení kontakt na vás, alebo komu môžete predstaviť svoju značku a pôsobiť pri tom profesionálne. Vizitka je často formou prvého kontaktu, ktorý sa podieľa na vytváraní prvého dojmu o vás a vašej spoločnosti a predstaví vašu spoločnosť novým obchodným partnerom, zákazníkom a veľa im napovie o vašom imidži, preto ukážte, že ste profesionál vo svojej oblasti a záleží vám na tom, ako vás vnímajú.

To, že pri sebe stále nosíte vizitku, je veľkou výhodou aj v situáciách, kedy druhá strana nemá akurát pri sebe telefón a nemôže si zapísať vaše kontaktné údaje. Jednoducho odovzdajte vizitku, s ktorou zapôsobíte a situácia je zachránená. Je to oveľa rýchlejšie a elegantnejšie riešenie ako písať si vaše číslo na kus papiera. Zároveň takýmto spôsobom prezentujete aj identitu vášho podnikania. Nikdy neviete, kedy sa naskytne príležitosť na obchodné spojenie výmenou vizitiek.

Odlíšte sa a využite plochu vizitky naplno

Rozdávať vizitky, ktoré ľudia nebudú vyhadzovať, ale si ich nechajú a využijú, aby vás kontaktovali, je snom každého podnikateľa. Dnes už mnohí klasické papierové vizitky vymenili za internetovú prezentáciu, no jej papierová forma je stále veľmi efektívnou formou reklamy. A nevyžaduje si ani veľkú investíciu, v porovnaní s tým, aké výsledky dokáže šikovne pripravená vizitka priniesť aj v dnešnej dobe.

Samozrejme, aj optimálne množstvo informácií sa podieľa na výslednom efekte. Ak máte priestor a hodí sa to k charakteru vášho podnikania, môžete vyskúšať na vizitku okrem kontaktných údajov kreatívne zakomponovať nejakú pridanú hodnotu. QR kód, ktorý uľahčí prístup na firemný web, odprezentuje vaše služby alebo zľavový kód sú len niektoré z možností.

Dajte si záležať na prevedení

Zverte tlač vizitiek do rúk profesionálov a využite výdobytky technológií vo svoj prospech. Vizitky, ktoré sa vymykajú šedému priemeru, zanechajú presne takú stopu, akú potrebujete, aby sa úspech dostavil. Pomôcť vám môže výber zaujímavého papiera, drobné ozdobné detaily, povrchové zušľachtenie lesklou alebo matnou fóliou, zvýraznenie kľúčových prvkov… Aj tieto detaily môžu prijímateľovi vyslať signál, čomu sa venujete a prispieť k lepšej zapamätateľnosti.

Zaobstarať si vizitku, ktorá bude nezabudnuteľná, či už vďaka originálnemu a zaujímavému prevedeniu, dizajnu alebo netradičnému detailu, ktorý zapôsobí na príjemcu, je veľmi dobrý nápad. Ukáže, že robíte veci inak ako konkurencia. Nezabudnite si však precízne skontrolovať všetky údaje, gramatické chyby, preklepy a nesprávne informácie na vizitky rozhodne nepatria.

Podobné články
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…
Iné články

Antioxidanty: Molekuly chrániace naše zdravie

Antioxidanty sú pre naše telo nenahraditeľné látky, ktoré majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Na čo sú dobré a ako ich…