NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Paralympionik Metelka v magazíne Tempo v nás. V Tokiu 2020 si trúfa aj medzi zdravými

Paralympionik Metelka v magazíne Tempo v nás. V Tokiu 2020 si trúfa aj medzi zdravými

Jozef Metelka je priam neuveriteľným športovým zjavom na slovenskej športovej scéne. Na jeho neskutočne aktívnom živote nič nezmenila ani nehoda na motorke, ktorá ho pripravila o nohu.

Okrem toho, že je cyklistickou hviezdou medzi hendikepovanými športovcami, svojimi výkonmi sa dokáže porovnávať aj so zdravými športovcami a na olympijských hrách v Tokiu 2020 si práve s nimi chce zmerať sily.

Už to dokázal na Svetovom pohári v Glasgowe a dokonca aj na pretekoch v Portugalsku, kde sa medzi zdravými športovcami umiestnil na skvelom siedmom mieste. „Dokázal som, že sa to dá,“ hovorí v rozhovore s Víťazoslavom Chrappom v magazíne Tempo v nás na športovej televízii 213.

Metelka priznal, že okrem paralympiády sa v roku 2020 skutočne chystá kvalifikovať aj na olympijské hry. V tomto chce ísť v stopách šprintéra Oscara Pistoriusa, ktorému sa podarilo premostiť paralympijský šport so športom zdravých ľudí a dokázať, že aj hendikepovaný športovec dokáže podávať výkony na úrovni tých najlepších zdravých atlétov na svete.

Slovenský cyklista sa však olympiády v Tokiu nechystá iba zúčastniť. „Zúčastniť sa môžem dovolenky, ale na olympiáde chcem byť najlepší,“ vraví Metelka. Slovensko a slovenský paralympijský šport chce spropagovať čo najlepšie sa to dá. Ak sa mu to podarí a dokáže uspieť, bude prvým na svete, ktorý by s jednou nohou prerazil v cyklistike medzi konkurenciou zdravých športovcov.

Viac sa už dozviete v magazíne Tempo v nás, ktorý 213 TV odvysiela vo štvrtok 1. júna 2017 o 18:00 hod.

Zdroj obrázku: https://spv.sk/novinky/aktuality/spv/metelka-i-kuril-pred-riom-v-skvelej-forme

Podobné články
Iné články

Viete, aká je odporúčaná dávka kofeínu?

V dnešnom uponáhľanom svete sa stávame závislými na rýchlych a účinných spôsoboch, ako získať energiu. Jedným z najobľúbenejších a najrozšírenejších spôsobov, ako…
Iné články

Čo je membrána v oblečení a ako funguje?

Membránové materiály v športovom oblečení predstavujú významný aspekt, ktorý ovplyvňuje pohodlie a výkon pri rôznych klimatických podmienkach. Poďme sa pozrieť na to,…
Iné články

Antioxidanty: Molekuly chrániace naše zdravie

Antioxidanty sú pre naše telo nenahraditeľné látky, ktoré majú mnoho pozitívnych vplyvov na naše zdravie. Na čo sú dobré a ako ich…