NEW!Ako ovládnuť cvičenie doma? Toto sú najzaujímavejšie spôsoby! Čítajte tu

Iné články

Paralympionik Metelka v magazíne Tempo v nás. V Tokiu 2020 si trúfa aj medzi zdravými

Paralympionik Metelka v magazíne Tempo v nás. V Tokiu 2020 si trúfa aj medzi zdravými

Jozef Metelka je priam neuveriteľným športovým zjavom na slovenskej športovej scéne. Na jeho neskutočne aktívnom živote nič nezmenila ani nehoda na motorke, ktorá ho pripravila o nohu.

Okrem toho, že je cyklistickou hviezdou medzi hendikepovanými športovcami, svojimi výkonmi sa dokáže porovnávať aj so zdravými športovcami a na olympijských hrách v Tokiu 2020 si práve s nimi chce zmerať sily.

Už to dokázal na Svetovom pohári v Glasgowe a dokonca aj na pretekoch v Portugalsku, kde sa medzi zdravými športovcami umiestnil na skvelom siedmom mieste. „Dokázal som, že sa to dá,“ hovorí v rozhovore s Víťazoslavom Chrappom v magazíne Tempo v nás na športovej televízii 213.

Metelka priznal, že okrem paralympiády sa v roku 2020 skutočne chystá kvalifikovať aj na olympijské hry. V tomto chce ísť v stopách šprintéra Oscara Pistoriusa, ktorému sa podarilo premostiť paralympijský šport so športom zdravých ľudí a dokázať, že aj hendikepovaný športovec dokáže podávať výkony na úrovni tých najlepších zdravých atlétov na svete.

Slovenský cyklista sa však olympiády v Tokiu nechystá iba zúčastniť. „Zúčastniť sa môžem dovolenky, ale na olympiáde chcem byť najlepší,“ vraví Metelka. Slovensko a slovenský paralympijský šport chce spropagovať čo najlepšie sa to dá. Ak sa mu to podarí a dokáže uspieť, bude prvým na svete, ktorý by s jednou nohou prerazil v cyklistike medzi konkurenciou zdravých športovcov.

Viac sa už dozviete v magazíne Tempo v nás, ktorý 213 TV odvysiela vo štvrtok 1. júna 2017 o 18:00 hod.

Zdroj obrázku: https://spv.sk/novinky/aktuality/spv/metelka-i-kuril-pred-riom-v-skvelej-forme

Podobné články
Iné články

Správnou výživou ku sexi krivkám

V dnešnom modernom svete je obdivovaná krása a zdravá postava stále viac dôležitá. Ak túžite po sexy krivkách a ideálnom tele, nie…
Iné články

Vitamín B12 a aká je jeho úloha?

Vitamín B12, známy tiež ako kobalamín, je esenciálny vitamín, ktorý hrá kľúčovú úlohu v našom tele. Okrem svojich rôznych funkcií, je aj…
Iné články

Prečo je oceľ často lepším riešením?

Vedeli ste, že z ocele môže byť vyrobená skladovacia hala, no rovnako aj administratívne priestory? To je len jeden z mnohých dôvodov,…