Je to sesterská stanica televízie Nova, ktorá vysiela od 23. decembra 2012. Vtedy ešte pod názvom Smíchov TV. Z toho môžeme tušiť, že sa televízia zameriava na zábavné programy.

Vlastná tvorba

Aj keď ich nie je veľa a v súčasnosti sa už niektoré nevysielajú, Nova 2 mala v priebehu rokov vo svojej ponuke aj niekoľko titulov z vlastnej tvorby. Išlo o krátke, ale aj dlhšie formáty ako napr. Desítka, Stahovák, Ptákoviny, To nevymyslíš, Tele Tele alebo MR. GS. Taktiež je tu ako vlastná relácia spravodajstvo TN2 každý deň od 22:00 hod.

Zahraničné programy

Ponuka zahraničných zábavných seriálov a relácií v programe je veľká. Nechýbajú tradičné komediálne tituly ako Dva a pol chlapa, Priatelia, Joey, Teória veľkého tresku, Mike a Molly, Dve socky a pod.

Občas v programe nájdeme dokonca aj série zo slovenskej tvorby a Nova 2 si dokáže nájsť čas aj na detské programy ako napr. Scooby Doo, SpongeBob atď.

Filmy sú taktiež vyberané najmä pre zábavu a smiech. Takže tu nájdete veľa komédií, rodinných filmov alebo hororových paródií a podobné žánre, pri ktorých sa určite zasmejete.