Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem

Svetový pohár juniorov. Tak sa hovorí medzi hokejistami Memoriálu Ivana Hlinku. Prestížny turnaj, ktorý sa hrá vždy v Česku a na Slovensku, a vždy sa naň chystajú mladé výbery Kanady a USA, vysielame tento týždeň na 213. Turnaj nesie meno zosnulého trénera Ivana Hlinku a v minulosti sa na ňom predstavili dnes už hviezdy ako Sidney Crosby, Steven Stamkos, Vincent Lecavalier, Jonathan Toews, Rick Nash, Taylor Hall, Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin, Mikael Granlund či Alexander Barkov.

Pre slovenský výber je to prvá previerka od aprílových majstrovstiev sveta, ktoré sa konali v Poprade a Spišskej Novej Vsi. Zverenci Norberta Javorčíka hrali veľmi dobre a doslova pobláznili krajinu. Pred Memoriálom odohrali dve zápasy, no oba prehrali - s rovesníkmi z Bieloruska 1:4 a USA 2:7.

Mladí Slováci sa v bratislavskej B-skupine stretnú v pondelok s Fínmi, v utorok s Rusmi a v stredu s Kanadou. Zápasy sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hrajú vždy o 19.00, priame prenosy na 213 štartujú o 18:50 h. Prvé dva zápasy môžete sledovať aj v televízii aj na webe 213.sk, v stredu vysielame v televízii basketbal a po ňom prejdeme do hokejového prenosu. Celý duel s Kanadou vysielame na webe. V prípade, ak slovenská reprezentácia postúpi do vyraďovacích bojov, odvysielame aj tento zápas v priamom prenose.

Brankári: Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava), Samuel Vyletelka (Little Ceasars, HPHL/USA)

Obrancovia: Martin Bučko (MHC Martin), Marcel Dlugoš (MsHKM Žilina), Matej Ilenčík (Dukla Trenčín), Adam Kobolka (HC ’05 Banská Bystrica), Alexander Zekucia, Oliver Turan (obaja HK Spišská Nová Ves), Martin Vitaloš (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Sebastian Čederle (MHKM Skalica), Róbert Džugan (HK Spišská Nová Ves), Kristián Kováčik, Oliver Okuliar, Martin Faško-Rudáš (všetci Dukla Trenčín), Simeon Pjaták, Ivan Hryzák (obaja MsHKM Žilina), (Dukla Trenčín), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava), Peter Melcher, Oliver Minko, Adam Paulíny (všetci MHC Martin), Ján Sarvaš (HC ’05 Banská Bystrica), Dominik Šeliga (HK ŠKP Poprad)

FOTOGALÉRIA