Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
CELÁ RELÁCIA Tomáš Tatar v magazíne Tempo v nás: Hráči z NHL možno budú na olympiáde

Vedenie zámorskej NHL už na jar oznámilo, že nepreruší budúcu sezónu a neuvoľní profiligových hráčov na olympijský hokejový turnaj v kórejskom Pjongčangu. Rokovania o tejto téme považuje za uzavreté. Všetko však podľa slovenského útočníka v službách Detroitu Tomáša Tatara môže byť inak.

"Nikdy nevieme, čo sa môže stať, možno sa hráči spiknú. Určite sa o tom budeme baviť, aj keď vyzerá, že je rozhodnuté. Rozhodnuté však bude, keď hráči povedia, že je rozhodnuté. Myslím, že všetci by chceli ísť každý chce reprezentovať, zvlášť na olympiádu, ktorá je špecifická a hrá sa raz za štyri roky," opísal Tatar v magazíne Tempo v nás športovej televízie 213. 

Dvadsaťšesťročný krídelník vždy rád reprezentuje Slovensko, šampionáty vynechal len keď hral v zámorí play off a dvakrát pre problémy s ramenom. "Je to obrovská strata pre hokej a jeho vývoj," tvrdí. Problémy nastali po tom, čo sa Medzinárodný olympijský výbor rozhodol neprispieť dostatočne na pokrytie nákladov, dopravu a poistenie hráčov z NHL v Kórejskej republike a Medzinárodná hokejová federácia síce ponúkla desať miliónov dolárov, no podľa NHL je to málo.

Vedenie ruského hokeja má iný postoj a hráčom pomôže po právnej stránke s účasťou na zimných olympijských hrách. Najmä kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin vytrvalo tvrdí, že aj v prípade zákazu štartu hráčov NHL na hokejovom turnaji v Pjongčangu na olympijské hry pôjde.

"Ovečkin je najväčšia ikona a je mu to jedno. Každý to musí rešpektovať. Môže si robiť, čo chce, a ak pôjde, aj ostatní hráči ho budú nasledovať. Určite sa o tom budeme rozprávať. Je to niečo výnimočné, byť na olympiáde so všetkými športovcami je zážitok," uzavrel tému Tatar. Tempo v nás vysielame vo štvrtok o 18:00 h.