Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
CELÁ RELÁCIA Stvorení pre šport s motivátorom a o parašutizme

Strach sa týka nielen športovcov pred dôležitými zápasmi, ale aj každého jedného človeka. Hokejový brankár sa bojí zlyhania a debaklu, útočník toho, že nepremení šancu, atlét napríklad pokazeného štartu. Príklad by sa dal nájsť v každom odvetví a tak stále častejšie prídu na rad mentálni koučovia. Čo však s bežným človekom, ktorý má povinností vyše hlavy, chodí do práce a popri tom sa snaží stihnúť záujmy či nájsť si čas na deti?

“Tá sila drieme v nás. Boli sme obdarení, aby sme žili kvalitný život. Ako sme rástli, odvahu a spontánnosť sme udupali a stali sa z nás bytosti, ktoré sa boja, potrebujú istotu a nemajú odvahu. Stačí sa pozrieť na dvojročné deti, ktoré nemajú problém komunikovať s hocikým,” povedal v magazíne 213 Stvorení pre šport motivátor Andy Winson.

“Základom je uvedomiť si, kto som, kam smerujem, aká je moja vízia. Potom je stratégia oveľa jednoduchšia. Sú isté smery, ktoré hovoria, že nemáme riešiť budúcnosť, minulosť, ale žiť v tomto okamihu. A to sa nevylučuje. Treba sa sústrediť na tento okamih, ale vedieť, kam smerujem,” poradil.

Kľúčovým aspektom je podľa neho mať odvahu položiť si tieto otázky. “Často ľuďom v tejto rýchlej dobre nepríde ani hneď odpoveď. Je doba, že človek sa potrebuje uživiť, žije z výplaty do výplaty a rieši, ako prežiť a nie čo vytvoriť. Všetci to chápu, ale strach bráni konať. Konaj aj napriek strachu,” odkázal.

Stvorení pre šport sa v nedeľu od 19:30 budú venovať parašutizmu. Moderátor Viťo Chrappa sa v magazíne spýtal, či by pomohlo prekonať strach, keby človek skočil s padákom. “Nevyrieši to všetky problémy, ale krok do neznáma dokáže odbúrať bloky, ktoré má človek v hlave,” odpovedal Andy Winson.