Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
Šéf basketbalovej ligy v rozhovore pre 213: Mičuda o lídroch aj Prievidzi

Riaditeľ najvyššej basketbalovej súťaže Eurovia SBL Peter Mičuda zhodnotil v polovici sezóny aktuálny ročník. V rozhovore s Jánom Plesníkom pred kamerami 213 porozprával o tom, čo v sezóne ho teší a o ktoré miesta očakáva ešte tuhý boj.

„Tak ako sme si predsavzali, tento ročník je na vyššej úrovni. Kluby plnia záväzky, liga je zabezpečená tak po športovej, ako po manažérskej stránke. Liga šla hore," povedal bývalý basketbalista.

Najviac ho v aktuálnej sezóne potešila vyrovnanosť klubov. „Karlovka vyhrala v Leviciach, ale príkladov je veľa. Potešila ma výkonnosť klubov na horných priečkach – Košice, Inter, Levice, Prievidza výborne reprezentujú v pohári aj v našej lige. Máme sa na čo tešiť do konca sezóny," verí.

Prvá štvorka je teda viac-menej jasná, ale Mičuda sa vyhýba tomu, aby predpovedal umiestnenia pred play off. „Neodpisoval by som ani Komárno ani Svit. Veľký boj bude o posledné postupové miesto, o ktoré zabojujú Lučenec, Handlová, ale posledné slovo nepovedala ani Karlovka, ktorá hrá veľmi dobre. Teraz je na kluboch a samotných hráčoch, ako to zvládnu."

Ligu hrá momentálne nepárny počet účastníkov, čo nie je pri tvorbe kalendára ideálne a ani tabuľka nie je reprezentatívna. Čo na to Mičuda? „Dlhodobo hovoríme, že model s dvanástimi účastníkmi je ideálny. Momentálne sa nám to nepodarilo naplniť. Sme radi, že Handlová a Lučenec šli do ligy, keďže deväť účastníkov bolo málo. Vieme, že nepárny počet nám môže robiť problémy, ale na druhej strane dvanásty účastník nie je. Ak by v budúcnosti nejaké mužstvo prejavilo záujem o účasť v najvyššej súťaži, budeme len radi," uzavrel Peter Mičuda.