Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
CELÁ RELÁCIA Tempo v nás s Jánom Valachom: Riaditeľ Saganovho tímu o zadosťučinení za Tour

Športový riaditeľ cyklistického tímu Petra Sagana Bora-Hansgrohe Ján Valach bol pri všetkých troch tituloch, ktoré si vybojoval slovenský Tourminátor. Po skončení sezóny prišiel do relácie 213 a v magazíne Tempo v nás Viťa Chrappu zhodnotil sezónu, ktorú ovplyvnili dve udalosti - vylúčenie Petra z Tour de France a Saganov tretí titul majstra sveta v rade.

“Vôbec sa nechcem k tomu vyjadrovať, boli by to z mojej strany konšpirácie. Beriem to ako fakt. Už je na komisiách nad nimi, aby potvrdili, či to bolo správne, ale Petrovi to určite nevráti víťazstvá,” odpovedal na otázku, či jury v júli vo Francúzsku brala do úvahy, že ide o Sagana alebo ho brala ako každého iného pretekára.

Slovák však tretím titulom poslal všetkým jasný odkaz, že ani diskvalifikácia mu nezobrala chuť víťaziť a stále je najlepší. “Samozrejme, že sme radi, že vyhral. Či už to niekto berie ako zadosťučinenie za Tour? Ja to tak neberiem. Vyhral tretí titul majstra a Tour bola predtým pár mesiacov dozadu,” vrátil sa k udalostiam Valach.