Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
Portrét umelca: bratia Hudecovci

Na Druhý sviatok vianočný ponúkla 213 v premiére reláciu Portrét umelca venovanú Martinovi a Radovanovi Hudecovcom. Herci, bratia, akoby ich jedna mater mala. Ak ste reláciu nestihli, nazrite do ich sveta a prežite príjemný čas pri pravidelnom magazíne v archíe na webe 213.sk.

Martin Hudec začal s herectvom už ako dieťa, pokračoval na štátnom Konzervatóriu v Bratislave, neskôr sa stal členom speváckeho zboru Lúčnica. Ako herec a muzikálový spevák dostal v roku 2009 cenu Literárneho fondu za postavu Čierneho rytiera v muzikáli František z Assisi. Účinkoval v muzikáloch, napríklad Kráľ Dávid, Krysař, Mníšky 2, Rocky, Vlasy, Kleopatra, Traja mušketieri, Golem, West Side Story, Ôsmy svetadiel, Pomáda či Rómeo a Júlia. V rokoch 2000 až 2002 sa stal členom štátnej opery v Austrálii, kde stvárnil titulnú postavu v muzikáli Bedári. V súčasnosti ho môžete vidieť na doskách divadla Nová Scéna či Tower Stage. Veľkou vášňou je pre neho cestovanie a silný vzťah k prírode. K tomu sa mu nedávno pridali rodičovské povinnosti pri výchove syna.

Radovan Hudec je rodák z Bratislavy. Po štúdiu na Konzervatóriu pokračoval na Vysokej škole múzických umení pod vedením profesora Emila Horvátha. Profesionálnu kariéru začal v Štátnom divadle Košice, kde strávil päť sezón. Toto obdobie umožňujúce stvárňovanie rozmanitých postáv ho posunulo k vyzretosti hereckého prejavu.

Od roku 2009 je členom súboru Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Významnou súčasťou jeho osobného aj profesijného života je hudba. Multiinštrumentálne schopnosti mu umožnili účinkovanie na rôznych scénických projektoch. Rovnako zaujímavou skúsenosťou je pre herca aj jeho pedagogické pôsobenie. Piaty rok učí javiskovú reč a umelecký prednes na Súkromnom konzervatóriu v Topoľčanoch.  Okrem umeleckej tvorivej činnosti zohráva dominantnú úlohu v jeho osobnom živote vzťah k prírode, jeho najväčšou vášňou sú kone.