Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
Najlepší futbalista na svete? Szilárd Németh v relácii Tempo v nás vychválil Ronalda

Patrí historicky k najlepším strelcom slovenskej futbalovej reprezentácii, zahral si aj v anglickej Premier Leaue. Szilárd Németh ukončil kariéru pred šiestimi rokmi. „Občas mi to chýba, ale som pri futbale, trénujem deti,“ zamyslel sa v relácii Tempo v nás na 213.

Práca so 14-ročnými slovanistami ho nielen baví, ale aj napĺňa. „Tí chalani sú vďační, poznajú ma a sú radi, že ich trénujem,“ povedal Németh hrdo. Slovan je pre neho životný klub. „Tam som sa dostal do veľkého futbalu a Slovan navždy zostane v mojom srdci,“ vyhlásil.

Németh v relácii Tempo v nás priznal, že sa mu až tak nepáči herný prejav výberu Jána Kozáka. „Bol by som radšej, keby sme hrali otvorenejšie, ale treba hrať podľa toho, akých máme typologicky hráčov. A preto nám vyhovuje, keď hráme zo zabezpečenej obrany. V ofenzíve nám to škrípe, treba zapracovať hráčov z dvadsaťjednotky,“ povedal Szilárd Németh s tým, že ho trošku mrzí horší štart kvalifikácie na majstrovstvá sveta. „Potom sme sa rozbehli, ale už bude ťažšie dostať sa na záverečný turnaj, keďže priamo postupuje len jeden.“

Fanúšikovia sa posledné roky nevedia zhodnúť, kto je najlepší futbalista na svete. Lionel Messi alebo Cristiano Ronaldo? „U mňa jednoznačne Ronaldo. Lebo sa mi páči ten typ futbalistu. Je dynamický, rýchly, vie dávať góly aj zo vzduchu. To, čo robí mimo ihriska, sa mi nepáči, ale to, čo predvádza na ihrisku? Je lepší ako Messi,“ povedal.

Tridsaťdeväťročný rodák z Komárna hral v Slovane Bratislava, Sparte Praha, 1. FC Košice, Interi Bratislava, anglickom FC Middlesbrough, francúzskom Štrasburgu a nemeckom Aachene.

Pozrite si celú reláciu Tempo v nás moderátora Viťa Chrappu.

FOTOGALÉRIA