Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem

Už po piaty raz spúšťa portál Jazz.sk súťaž pre mladé jazzové talenty. Jazz START UP 2017 čaká významná novinka: vďaka televízii 213 sa talenty predstavia na televíznej obrazovke. Súťažiaci sa môžu prihlásiť do 15. júla 2017. 

Cieľom projektu Jazz START UP je podať pomocnú ruku najlepším súťažiacim zoskupeniam formou motivačného Start-Up balíčka. V tom sa nachádza napríklad nahrávanie v profesionálnom štúdiu, vydanie albumu či účinkovanie na významných jazzových festivaloch na Slovensku.

Súťažné nahrávky pre internetové hlasovanie, koncerty víťazov jednotlivých kôl, aj záverečné veľké finále nafilmuje a odvysiela tento rok televízia 213. Tento fakt zvyšuje atraktivotu súťaže,  atmosféru a zážitky pre súťažiace kapely i divákov doma.

“Ako televízia, ktorá podporuje domáci šport a kultúru sme veľmi radi, že môžeme podporiť mladé talenty tým, že ich pesničky nahrá náš štáb. Veríme, že v súťaži nájdeme skutočné jazzové talenty,” povedal vedúci pre kultúrne vysielanie v televízii 213 Anton Faraonov.

Porota zložená z popredných slovenských jazzových hudobníkov vyberie na základe zaslaných nahrávok desať postupujúcich kapiel. Tie sa stretnú postupne v jednotlivých kolách po dvojiciach v súboji, z ktorého vyberie víťaza verejnosť na základe videoklipov nahratých postupujúcimi kapelami. Víťaz kola odohrá klubový koncert, ktorý vždy odvysiela televízia 213. Celkového víťaza Hlavnej ceny i Ceny za živé vystúpenie určí odborná porota.

Do projektu sa môže zapojiť akékoľvek hudobné zoskupenie žánrovo zapadajúce do konceptu súťaže (jazz, latino, groove, soul, fusion, nu jazz a pod).

Víťazi minulých ročníkov:
2013 - Swingless Jazz Ensemble (Hlavná cena)
2014 - Andrej Urminský trio (Hlavná cena)
2015 - Valér Miko trio (Hlavná cena); Carpet Cabinet (Cena Live performance)
2016 – Paper Moon Trio; Especias (Cena Live performance)