Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
CELÁ RELÁCIA Futbalista Slovák v Tempo v nás aj o Messim a Ronaldovi

Bývalý futbalista Samuel Slovák sa akoby vytratil z futbalu. Je to však iba zdanie. Hoci nie je fanúšikom na očiach, pracuje na zväze ako hlavný koordinátor mládeže. V magazíne Tempo v nás Viťovi Chrappovi predstavil svoj pohľad na súčasný futbal a opísal aj zmeny za posledné desaťročia.

“Som blázon do futbalu, mám napozerané staré zápasy,” začal svoje rozprávanie. “Keď mi niekto povie, že v minulosti neboli rýchle zápasy, poviem mu hneď niekoľko zápasov spred dvadsiatich rokov, ktoré boli extrémne rýchle a videl som ich. Už vtedy bol aj kombinačný futbal. Partizan Belehrad pred dvadsiatimi rokmi vyškolil Liverpool tak, že mi ani nedal loptu,” opísal.

Tvrdí, že futbal sa výrazne nezmenil. Ľudské telo sa zlepšuje, hráči sú silnejší, niečo sa zmenilo, ale nie až tak. "Najväčšia zmena bola, že brankár začal chytať malú domov. To skutočne extrémne zmenilo futbal,” hovorí Slovák s tým, že vraj Pelé, Maradona či Masný by boli dobrí aj dnes.

“Ak si človek pamätá zápasy z federálnej ligy, mali tempo, boli rýchle. Síce sa inak bránilo, bolo tam viac priestoru, ale behalo sa vždy. Pivarník bol vždy rýchly,” vyhlásil Slovák.

Nesleduje len históriu, ale aj súčasný svetový futbal. Kto je podľa neho lepší - Lionel Messi či Cristiano Ronaldo? “Messi je talentovanejší, o kúsok lepší hráč, ale keď má Ronaldo dobrý rok, je nezastaviteľný,” povedal s tým, že ako profesionál je objektívny.