Tento web používá soubory cookie. Dalším prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Rozumiem
CELÁ RELÁCIA Tempo v nás s Petrom Pekaríkom

Slovenskí futbalisti majú v týchto dňoch za úlohu úspešne dohrať kvalifikáciu o majstrovstvá sveta. Pri tejto príležitosti sa moderátor športovej televízie 213 Viťo Chrappa rozprával s obrancom Petrom Pekaríkom.

Odchovanec žilinského futbalu hrá v drese nemeckej Herthy Berlín a vie teda povedať, kde tkvie tajomstvo úspechu nemeckého futbalu. Čo si teda podľa Petra Pekaríka má Slovensko zobrať z fantastického prepracovaného systému?

“Prácu s mládežou. Akadémie sú v Nemecku v každom klube. Mladí hráči z akadémie Herthy Berlín dostávajú priestor aj v prvom mužstve. Mužstvá z akadémií profitujú. Pracujú s mladými hráčmi na najvyššej úrovni dennodenne a vedia, že to prinesie ovocie,” povedal v magazíne televízie 213 Pekarík.  

A ako nás vidia Nemci? “Slovenskí futbalisti sú veľmi pracovití a disciplinovaní. A aj kreatívni. Na jar boli v Nemecku veľmi pozitívne ohlasy na našu dvadsaťjednotku, kde naši hráči ukázali potenciál. Nemci boli veľmi milo prekvapení. Verím, že to vydrží a talenty budú stále prichádzať,” zamyslel sa Pekarík.